SKAZA-CECELIA AHERN

Witajcie kochani!
Po książkę Ceceli Ahern sięgnęłam ze względu na to, że byłam zakochana w powieści "P.S Kocham Cię", która opowiada piękną, romantyczną i wzruszającą historię miłości. Sięgając po kolejną pozycje tej autorki byłam przekonana, że będzie utrzymana w tym klimacie. Jednakże, czytając byłam niezwykle zaskoczona.
Kiedy byłam mała, zawsze uważałam, że aby uciec, trzeba wstać i zacząć biec, jak robią dzieci w filmach. Nienawistny krzyk, trzaśnięcie drzwiami, potem bieg. Dowiedziałam się jednak, że wielu ludzi ucieka, choć nigdzie się nie rusza
Główna bohaterka prowadziła spokojne życie. Jest grzeczną córką, dobrą przyjaciółką i kochaną dziewczyną. Żyje w świecie, gdzie władze sprawuje trybunał, który dąży do zrobienia z ludzi ideałów. Za każde nawet małe wykroczenie grozi naznaczenie, po przez wypalenie w danym miejscu litery S. Sielanka dziewczyny kończy się w momencie, kiedy pomaga starszej osobie. My, to traktujemy jako rzecz normalną i wzorową. W świecie Celestine pomoc osobie naznaczonej skazuje nas samych. Dziewczyna wbrew własnej woli staje na czele rewolucji, która dąży do obalenia rygorystycznego rządu.
Nieświadomość jest słodka. Wiedza to często odpowiedzialność, której nikt nie chce.
Bardzo podziwiam postawę dziewczyny, która mimo że nie zgadzała się z wyrokiem, który na nią spadł, przyjęła go z godnością. Jasne, była zła, ale nie przyjęła lamentującej postawy.  Jest szczera, mądra i stawia dzielnie czoło wszystkim problemom, które napotyka na swojej drodze. Przede wszystkim jest odważna i przez to ją polubiłam od samego początku.
Książka jest uznana za typową młodzieżówkę, jest pisana lekkim stylem i czyta się ją z łatwością. Ale mimo to wszystko polecam ją nawet osobie dorosłej. Porusza trudniejszy temat, ale również ma wątek miłosny dwojga skazanych przez trybunał osób. Autorka wprowadza nas do świata i nakłada na nas wszystkie emocje dziewczyny, przez co czujemy się jakby historia była rzeczywista.
"Skaza" to pierwszy tom cyklu powieści Ceceli Ahern, drugi nosi tytuł "Doskonała" i jest również interesujący, chodź wydaje mi się że nie oddaje takich samych, głębokich emocji jak pierwsza część.
Żyjemy na tym samym świecie, ale nie w tym samym świecie.
Polecam wam bardzo serdecznie książkę, a jeśli już ją czytaliście, to dajcie mi znać wasze odczucia. Do zobaczenia w kolejnej notce.
Buziaki.

Komentarze

 1. Z chęcią zapoznam się z tą książką :D
  Pozdrawiam i dziękuję bardzo za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale pewnie gdzieś ją wcisnę, w końcu długie wieczory przez nami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O chętnie przeczytam! Dziękuję :)
  Ostatnio sporo czytam i szukam nowych pozycji więc idealnie :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi naprawdę ciekawie -chętnie przeczytam ☺
  Pozdrawiam
  Obserwuje
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze, ale wygląda na bardzo ciekawą, w dodatku ma śliczną okładkę, na co zawsze zwracam uwagę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze tej książki, nie miałam okazji, ale po twojej fantastycznej i bardzo zachęcającej recenzji mam wielką ochotę to zrobić! Przyznam się szczerze, że rzadko czytam. Z książek przerzuciłam się na blogi, dlatego czytam bardzo dużo blogów :) ale od czasu do czasu nie pogardzę dobrą lekturą. Naprawdę świetnie wszystko opisałaś, cudownie!
  Pozdrawiam ciepło ♡
  Ayuna

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie tą fabułą :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy